Wrzesień był dla uczestników projektu „ od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI- Edycja III” pełen atrakcji.

W ramach zajęć z Dogoterapii uczestnicy wybrali się do ZOO w Leśnym Parku i Wypoczynku w Myślęcinku, gdzie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat zwierząt poprzez ich obserwację. Były tam zorganizowane również zajęcia z pracownikami ZOO, którzy przybliżali naszym uczestnikom wiedzę na temat zwierząt i przyrody.

Na zajęciach z Treningu korzystania z usług społecznych uczestnicy wybrali się do kina na film pt „Na bank się uda”. Dzięki takim wyjściom uczestnicy uczą się korzystać z usług społecznych i przygotowują się do udziału w życiu społecznym.

Na Warsztatach z usprawnienia ruchowego oprócz nauki Zumby i ćwiczeń kształtujących uczestnicy pokonywali naturalne przeszkody podczas spaceru po okolicznych parkach.

Zajęcia z Przedsiębiorczości utrwalają wiedzę na temat prawidłowego gospodarowania budżetem domowym, stąd też wyjście do Biedronki i Focus Mall, aby uczestnicy czynnie mogli analizować aktualne ceny.

Na zajęciach z Gospodarstwa domowego odbyło się wyjście do Cukierni Staropolskiej, gdzie uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat pieczenia ciast w warunkach przemysłowych. Mogli oni porównać ceny wykonania ciast w cukierni a w warunkach domowych. Uczestnicy na tych zajęciach zaznajamiali się także z nowymi przepisami jak, np. gofry, hot-dogi, zupa cebulowa.

Trening motywacyjny zaowocował wyjściem do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Nasi uczestnicy uczyli się promowania idei wolontariatu         i pomagania innym. Uczestnicy z biorcy stają się jej dawcami.

Na Warsztatach – Zrób to sam uczestnicy uczyli się dawać drugie życie przedmiotom codziennego użytku, jak np. butelki PET, z których wykonali kolorowe girlandy.

Warsztaty muzykoterapeutyczne umożliwiły uczestnikom wyrażenie siebie poprzez naukę nowej choreografii do utworu „Twist ze szczotką”. Kształtują oni poczucie rytmu i słuchu muzycznego.

Poprzez wykonywanie świecznika z lakierów do paznokci, koronek, czy cukru, sznurka i wstążki uczestnicy rozwijali czynności manualne i myślenie na zajęciach Warsztaty rękodzieła.