Zajęcia listopadowe dla uczestników projektu „od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI – Edycja III” umożliwiły przyswojenie nowej wiedzy i utrwalenie już zdobytej.

Zajęcia z Dogoterapii rozwijały motorykę ,zręczność naszych beneficjentów. Praca z psem umożliwia im przełamywanie lęków oraz niwelowanie stresu w kontakcie z otoczeniem.
W listopadzie uczyli się nowych sztuczek z psami, takich jak np., tunel, siad, waruj, spin.

Zajęcia z Gospodarstwa domowego rozszerzyły uczestnikom horyzonty na nowe potrawy, jak np. potrawy z Meksyku – bezmięsne Chili Con Carne, a także zastosowanie fasoli jako słodkości- przygotowanie ciasta fasolowego. Wprowadziły również w świąteczny nastrój poprzez przygotowanie pierników. Uczestnicy poprzez wyjście do Focus Mall i Drożdżowej Pychotki uczyli się ustalać ceny artykułów spożywczych i wybierać najlepszej jakości owoce.

Warsztaty rękodzieła umożliwiły rozwój motoryki małej poprzez przygotowywanie własnoręcznie zrobionych prac plastycznych, wykonywanie obrazu metodą qulingu czy świątecznego obrazu z przestrzennego kształtu stożka i wykonanie drobnych dekoracji świątecznych, a także ogłoszenie konkursu na najlepiej wykonane prace plastyczne, rozwiązanie konkursu nastąpi w grudniu.

Listopad był także czasem refleksji na temat Świąt Wszystkich Świętych na zajęciach z Treningu korzystania z usług społecznych. Uczestnicy uczyli się jak dbać o dobry nastrój i sposób regeneracji fizycznej i psychicznej, a także różnych sposobów spędzania czasu wolnego poprzez wyjście do kina na seans „Był sobie pies 2”.

Na zajęciach z Warsztat- zrób to sam uczestnicy uczyli się jak wykonać lampion przy pomocy słoika, a także jak z kartki papieru stworzyć wiklinowy stroik świąteczny.

Zajęcia z Przedsiębiorczości umożliwiły beneficjentom pogłębienie wiedzy na temat praw konsumenckich, form płatności i zagrożeniom podczas dokonywania płatności przez Internet. Umożliwiły także budowanie własnej wartości poprzez omówienie słabych i mocnych stron własnej osobowości na przykładzie szczebli kariery w korporacji.

Uczestnicy poznali 7 ćwiczeń umożliwiających ruszyć z miejsca, gdy brak motywacji na zajęciach z Treningu motywacji.