Miesiąc luty 2020 minął uczestnikom projektu „od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI – Edycja III” bardzo dynamicznie i wesoło. W tym czasie, nasi uczestnicy spędzali z sobą czas bawiąc się i poznając nowe zagadnienia.

Uczestnicy projektu na Zajęciach z gospodarstwa domowego poznawali nowe techniki kulinarne oraz przygotowywali różne potrawy, które z wielkim apetytem konsumowali.

Zajęcia z przedsiębiorczości umożliwiły im prawidłowe zagospodarowanie budżetem domowym dotyczącym zakupów. Wspólnie ustalali menu i prowadzili kalkulację potraw oraz propozycji obiadowych.

Na Warsztatach dietetycznych przygotowywali potrawy dietetyczne zapewniające sytość. Wspólne przygotowanie posiłków sprawiało dużo radości i zabawy.

Warsztaty - zrób to sam – na nich uczestnicy zdobywali wiedzę praktyczną w radzeniu sobie z podstawowymi narzędziami występującymi w domu.

Na Zajęciach z rękodzieła przygotowywali propozycje ciekawych ozdób świątecznych.

Oprócz czasu nauki był również czas relaksu. Uczestnicy na zajęciach z warsztatu usprawnienia ruchowego mieli gimnastykę oraz relaks. Uczyli się jak można relaksować się po wyczerpującym dniu.

Na Warsztatach muzykoterapeutycznych śpiewali różne utwory oraz uczyli się podstawowych kroków tanecznych.

Trening motywacyjny to zajęcia, na których uczestnicy wspólnie motywowali się do działania i dzielenia się radością z najmniejszych pozytywnych spraw i rzeczy.