Miesiąc czerwiec 2020 minął dla uczestników projektu „od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI – Edycja III” bardzo aktywnie, a także różnorodnie. Był to czas,  w którym nasi uczestnicy uczyli się nowych umiejętności i przyswajali te, które zdobyli już wcześniej.

Dla obydwu grup był to czas pełen atrakcji pod postacią wyjść do zoo czy też ogrodu botanicznego, jak i wszelakich urozmaiceń na prowadzonych zajęciach.

Uczestnicy projektu na Zajęciach z gospodarstwa domowego odbyli kulinarną przygodę związaną z kuchnią świata – w tym miesiącu był to Meksyk. Poznali charakterystyczne zwyczaje kulinarne w różnych jego częściach.

Zajęcia z przedsiębiorczości umożliwiły im przeanalizowanie sposobów spędzania czasu wolnego i dzięki temu możliwe było wypracowanie wskazówek, aby w przyszłości prawidłowo gospodarować tym czasem w domu. Wspólnie przygotowali propozycję spędzenia czasu wolnego, ale także koszty jakie się wiążą z różnymi formami spędzania tego czasu. Kolejnym ciekawym aspektem było planowanie i analizowanie otworzenia własnej działalności – pomysły i sposoby ich realizacji.

Na Warsztatach dietetycznych przygotowywali plakat dotyczący zasad zdrowego odżywania. Wspólne przygotowanie sprawiało dużo euforii i zabawy.

Warsztaty - zrób to sam na których poznali podstawy dotyczące segregacji odpadów. Uczestnicy wykonali także ramki z papierowej wikliny wzmacniając tym samym zdolności manualne. Stworzyli również ozdobne przyborniki na biurka z puszek, tym samym ucząc się jak w inny sposób wykorzystywać rzeczy jakie mamy dostępne w domach.

Zajęcia z rękodzieła zaowocowały w prace wykonane w formie przestrzennej z użyciem techniki zdobienia   i rysunku przy wykorzystaniu płatków owsianych, krepy i farb.

Oprócz czasu nauki był także czas na zadbanie o sferę fizyczną. Uczestnicy na zajęciach z warsztatu usprawnienia ruchowego skupili się na ćwiczeniach koordynacyjno-skocznościowych, a także rotacyjnych kręgosłupa. Formą bardziej rozrywkową owych zajęć była nauka kroków do utworu „Woka woka” Shakiry.

Na Warsztatach muzykoterapeutycznych uczestnicy skupili się na marszu, który pomógł w zmniejszeniu napięcia mięśniowego, wzrostu pewności siebie i budowaniu pozytywnej samooceny. Podjęli także próbę nauki walca angielskiego.

Na zajęciach   Trening motywacyjny nauczyli się w jaki sposób zwiększyć motywację by dobrze wykorzystać czas. Poznali wpływ muzyki na motywację do działania.