Miesiąc sierpień 2020 minął dla uczestników projektu „od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI – Edycja III” w sposób bardzo aktywny i jednocześnie urozmaicony. W tym czasie uczestnicy projektu poszerzyli zakres swoich umiejętności, a także utrwalali te, które udało im się nabyć podczas wcześniejszych miesięcy.

Obie grupy zdobywały nowe doświadczenia w trakcie wyjścia do Myślęcinka, które pozwoliło odkryć i docenić głębię oddziaływania na nich świeżego powietrza, światła, otwartej przestrzeni. Natomiast druga grupa udała się do centrum dietetyki, zwracając uwagę na to jakie znaczenie ma odpowiednia dieta.

Na Zajęciach z gospodarstwa domowego szczegółowo przyjrzeli się serkom topionym,  a następnie wspólnymi siłami przygotowali przepis z ich użyciem, a także danie do degustacji.

Zajęcia z przedsiębiorczości umożliwiły im przeanalizowanie sposobów podróżowania. Wspólnie rozważyli ekonomiczno-pragmatyczne aspekty korzystania z różnych środków transportu. Opisali i porównali różne środki transportu osobowego. Możliwe dzięki temu było wybranie najkorzystniejszych metod pod względem ekonomicznym, bezpieczeństwa   i dostępności. Z racji zbliżającej się przerwy w trakcie zajęć razem przygotowali się do wyjazdu na odpoczynek, dokonali kalkulacji cen przedmiotów, które są niezbędne  do realizacji planu wycieczki.

Warsztaty dietetyczne skupiły się na temperaturze jaka panuje na zewnątrz w związku  z czym wzrasta zapotrzebowanie na nawadnianie organizmu. Tematem przewodnim w efekcie była analiza wody i jej właściwości, a także zasad odpowiedniego nawadniania się.

Zajęcia pod tytułem Warsztaty - zrób to sam upłynęły uczestnikom na ozdabianiu witraży folkowym wzorem. Ćwicząc zdolności manualne wycinali trójwymiarowe kwiaty i naklejali je na czarne tło z kartonu.

Zajęcia z rękodzieła zaowocowały w prace wykonane w formie przestrzennej   pt.  „lot balonem”. Do wykonania pracy plastycznej wykorzystana została falista tektura, kolorowy papier i farby. Uczestnicy dzięki temu rozwijali kreatywność i wyobraźnię.

W trakcie tego miesiąca nie zabrakło oczywiście czasu na zadbanie o sferę fizyczną. Uczestnicy na zajęciach z warsztatu usprawnienia ruchowego, które odbyły się na terenie parku Myślęcinek, odkryli i docenili głębię oddziaływania na nich świeżego powietrza, światła, otwartej przestrzeni. Wyjście pozwoliło na duże poczucie swobody i wewnętrznej radości.

Dzięki Treningu czystości możliwe było uporządkowanie pomieszczeń. Grupa wspólnie podzieliła między sobą zadania i zadbała o ich staranne wykonanie.

Na Warsztatach muzykoterapeutycznych nawiązując do zbliżających się wakacji wspólnie przygotowali i śpiewali wakacyjne piosenki, jednocześnie używając różnych instrumentów.

Na zajęciach   Trening motywacyjny skupili się na motywacji do podejmowanie decyzji dotyczących sposobów spędzania czasu wolnego. Jak efektywnie go wykorzystać.