Miesiąc październik 2020 trwania projektu „od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI – Edycja III” był dla uczestników pełen różnorodnych zajęć i atrakcji. W ciągu minionego miesiąca uczestnicy projektu odbyli szereg interesujących warsztatów, dzięki którym mogli ćwiczyć nabyte już wcześniej umiejętności.

Zajęcia z gospodarstwa domowego skupiły się na kuchni wietnamskiej, a uczestnicy poznali różne dania ze wschodu. Wspólnie przygotowali przepisy na możliwe dania z żółwia, węża czy też owadów. Mogli dzięki temu wzbogacić swoje zdolności międzykulturowe i wiedzę o otaczającym nas świecie.

Zajęcia z przedsiębiorczości poszerzyły wiedzę uczestników z zakresu funkcjonowania rynku. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest popyt, podaż, prawo popytu, a także równowaga rynkowa. Razem spróbowali określić jakie czynniki wpływają na popyt i podaż. Zastanowili się również czym jest zamiana? Na czym polega i czym skutkuje oraz jakie mogą być jej następstwa.

Warsztaty dietetyczne wzbogaciły wiedzę uczestników dotyczącą produktów jakie mają korzystny wpływ na pracę mózgu. Wspólnie wykorzystali następnie wymienione produkty do gry pamięciowej. Zapoznali się także z produktami o wysokiej zawartości lecytyny, kwasów omega-3, witaminy C i E. Przygotowali także przepis na sałatkę śródziemnomorską zawierającą właśnie te składniki, tak aby mogli ją wykonać później w domach.

Na Warsztatach - zrób to sam wykorzystując kawałki materiałów stworzyli woreczki prezentowe zawiązywane na sznureczek. Poznali i ćwiczyli różne metody oraz techniki szycia.

Zajęcia z rękodzieła adekwatnie do pogody panującej za oknem wykonali prace plastyczne dotyczące zmieniających się kolorów w trakcie jesieni wykorzystując kolorowe liście. Druga grupa natomiast stworzyła obrazy wylewne za pomocą farb wylewnych.

Uczestnicy na zajęciach z warsztatu usprawnienia ruchowego w celu kształtowania skoczności podejmowali różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem dostępnych w sali przyrządów.

Na Warsztatach muzykoterapeutycznych uczestnicy poznali instrumenty dęte, ich rodzaje. Słuchając dźwięków rozpoznawali jaki instrument może je wydawać.

Trening motywacyjny wzmacniał motywację uczestników i pozwolił na poznanie sposobów na to, aby była ona nieograniczona. Jak sami możemy się motywować do działania?

W ramach zajęć z Dogoterapii zastanowili się czy psy mają emocje i w jaki sposób może nam je okazywać? Przeprowadzili zabawy z psem, próbując jednocześnie odczytać psie emocje i nazywać ich zachowania.