Miesiąc grudzień 2020 trwania projektu „od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI – Edycja III” ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną upłynął w postaci pracy zdalnej uczestników projektu. W ciągu minionego miesiąca uczestnicy nauczyli się pracy zdalnej, pozostając w stałym kontakcie z wykładowcami. Otrzymali materiały przygotowane przez wykładowców do samodzielnej pracy w domu.

Zajęcia z gospodarstwa domowego w miesiącu grudniu myślą przewodnią były Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. Uczestnicy projektu poznawali nowe przepisy kulinarne oraz omawiali już wcześniej poznane. Największym powodzenie cieszyły się potrawy Wigilijne sposób ich przygotowania i podania.

Zajęcia z przedsiębiorczości omawiane były sposoby i możliwości oszczędzania środków płatniczych. Uczestnicy planowali wydatki na prezenty dla najbliższych. Wspólnie przygotowaliśmy kalkulację wieczerzy Wigilijnej oraz zabawy Sylwestrowej w czasie pandemii.

Warsztaty dietetyczne wzbogaciły wiedzę uczestników dotyczącą możliwości samodzielnego przygotowywania dietetycznych potraw które mogą cieszyć się popularnością w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Na Warsztatach - zrób to sam zarówno poprzez zadania do wykonania w domu jak i konwersację miały na celu przypomnienie uczestnikom zasad recyklingu. Dodatkowo omówione zostały różne możliwości przygotowania ozdób świątecznych – z uwagi na zbliżający się okres świąteczny.

Zajęcia z rękodzieła skupiły się na rozmowach na temat obecnie panującej sytuacji. Uczestnicy nauczyli się przygotować różne ozdoby na choinkę oraz stół.

Uczestnicy na zajęciach z warsztatu usprawnienia ruchowego w celu podtrzymania swojej kondycji rozmawiali na temat zalet aktywności fizycznej.

Na Warsztatach muzykoterapeutycznych w tym miesiącu uczestnicy przypomnieli sobie polskie kolędy oraz pozostałe utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Trening motywacyjny wzmacniał chęć do działania w tych trudnych, panujących obecnie czasach. Poprzez motywacyjną rozmowę telefoniczną wspólnie zastanawiali się jak mogą wzmacniać podejmowane przez siebie działania oraz jak spowodować by na twarzach rodziny i bliskich często pojawiał się uśmiech.

W ramach zajęć z Dogoterapii podjęta została tematyka wykorzystania możliwości psa jego możliwości terapeutycznych w trudnym czasie pracy zdalnej i izolacji związanej z pandemią.