W miesiącu maju projekt „od AKTYWNOŚCI do SAMODZIELNOŚCI – Edycja III” ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną był zrealizowany w postaci pracy zdalnej uczestników projektu. W ciągu minionego miesiąca uczestnicy usprawnili udział w zajęciach zdalnych, pozostając w stałym kontakcie z wykładowcami.

Zajęcia z gospodarstwa domowego zrealizowane zostały poprzez przygotowane materiały, które uczestnicy otrzymali do pracy w domu, a dodatkowo omówione zostały z nimi pomysły na zielone koktajle oraz zimne desery. Poruszona była rozmowa na temat sezonowych owoców oraz omówione zostały pomysły na sposoby podawania naleśników.

Zajęcia z przedsiębiorczości skupiły się wokół tematyki czasu. Prowadzone były rozmowy na temat stref czasowych oraz rodzajów zegarów. Omówione zostały także zagadnienia dotycząceaktywnego poszukiwania pracyiprawidłowej samooceny wykonanych przez siebie zadań. Tematy zostały poruszone zarówno w rozmowie jak i nawiązywały do niego materiały do pracy własnej przygotowane dla uczestników.

Warsztaty dietetyczne wzbogaciły wiedzę uczestników dotyczącą warzyw i owoców występujących w maju oraz sposobów włączania ich do diety. Poruszony został temat pułapek związanych z pojęciem zdrowej żywności oraz pomysłów na słodycze w zdrowej odsłonie.

Na Warsztatach - zrób to sam zarówno zadania do wykonania jak i konwersacje miały na celu pobudzić wyobraźnię do tworzenia prezentuz okazji Dnia Matki. Dodatkowo została omówiona tematyka ochrony roślin balkonowych podczas zmiennego klimatu. Zostały również poruszone pomysły na ozdoby z drewna.

Zajęcia z rękodziełaskupiły się wokół tematyki związanej z wykonaniem ramek z okazji Dnia Matki. Omówione zostały pomysły na prace plastyczne przedstawiającezmiany w przyrodzie jakie aktualnie zachodzą. Dodatkowo poruszone zostały pomysły na wiosenne kwiaty zrobione metodą origami.

Uczestnicy na zajęciach z warsztatu usprawnienia ruchowego w celu podtrzymania swojej kondycji rozmawiali na temat ćwiczeń oddechowych, relaksacyjnych oraz ćwiczeń wykonywanych stopami. Poruszona została tematyka bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń. Omówione zostałypomysły na gry i zabawy dla całej rodzinywykonywane na świeżym powietrzu.

Na Warsztatach muzykoterapeutycznych poruszona została tematyka wiosennych odgłosów przyrody. Prowadzono dyskusje na temat „Dnia Matki” wyrażonej poprzez muzyczne utwory.

Trening motywacyjny poprzez rozmowę z uczestnikamiwzmacniał chęć do działania w tych trudnych czasach. Prowadzone były rozmowy na temat braku motywacji. Omawiane były ćwiczenia, które są pomocne by ruszyć z miejsca.

Trening czystości wzbogacił wiedzę uczestników na temat zalet szczepienia się przeciw COVID-19. Prowadzone były rozmowy na temat higieny osobistej podczas przygotowania posiłków oraz systematycznym wyrzucaniu posegregowanych śmieci. Omawiane były sposoby ponownego wykorzystania zużytej odzieży.

Zajęcia z Korzystania z usług społecznych zarówno poprzez zadania do wykonania jak i konwersację miały na celu omówienie tematu rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo zostałyprzeanalizowane różne typy osobowości. Została również poruszonatematyka systemu podatkowego, jaki występuje w kraju.

W ramach zajęć z Dogoterapii podjęta została tematyka zadań przygotowanych dla uczestników dotyczących klasyfikacji ras psów według FCI. Omówione zostały psy od V do VIII grupy z klasyfikacji FCI, ich cechy charakterystyczne, pielęgnacja oraz przedstawiciele danej grupy.